Do Stajenki, do Stajenki…

Święta Bożego Narodzenia to  szczególny czas w roku. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas był wyjątkowo pracowity. Grupa „Smerfów” pod okiem swych opiekunek z dużym zaangażowaniem i zapałem przygotowywała przedstawienie jasełkowe.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…..” – takimi słowami znanej piosenki.

22 grudnia ku zadowoleniu i uciesze swych rodziców a także młodszych kolegów, koleżanek  oraz pracowników przedszkola dzieci rozpoczęły  przedstawienie opowiadające  historię narodzin Dzieciątka. Do stajenki  przywitać nowo narodzonego  przybyli aniołkowie, pastuszkowie, królowie a nawet zwierzątka.  Mali aktorzy  we wspaniałych strojach  prezentowali się doskonale. Całej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek w wykonaniu „Smerfów”,  a  przygotowana scenografia nadała temu spotkaniu nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły swym rodzicom  w prezencie własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Małym aktorom należą się słowa pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy , dekoracje oraz życzenia, które zakończyły spotkanie pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę nadchodzących świąt.

Iwona Grela