CHOCIAŻ TACY MALI TO O ZĄBKI DBAMY

Pomimo, że mamy czas wakacji nasze przedszkolaki nadal chętnie pogłębiają swoją wiedzę.

26 lipca w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog Magdalena Irzykowska – Rózga.

Celem wizyty było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej oraz ile i w jaki sposób należy czyścić zęby. Pani dentystka przyniosła ze sobą kilka rekwizytów,które na co dzień wykorzystuje w swoim gabinecie stomatologicznym. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki, na którym pani doktor zademonstrowała jak prawidłowo czyścić zęby. Dzieci dowiedziały się również co to jest próchnica, dlaczego psują się nam zęby i jak często należy odwiedzać gabinet stomatologiczny. Chętnie odpowiedziała na wszystkie pytania przedszkolaków, które okazały się bardzo zainteresowane tematem zdrowych zębów.

Na koniec pogadanki każde dziecko otrzymało upominek w postaci kolorowanki oraz tabeli systematycznego mycia zębów. W dowód wdzięczności przedszkolaki uhonorowały panią Magdalenę Odznaką Przyjaciela Przedszkola oraz pamiątkowym dyplomem. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zmotywuje dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i pozbawi strachu przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Iwona Grela