„Dwie Dorotki”

18 października przedszkolaki z grup „Zwinne Wiewiórki”, „Brykające Tygryski” oraz  „Domisie”  obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „Dwie Dorotki”. Spektakl został wystawiony przez aktorów z teatru KRAK-ART z Krakowa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strawczynie. Najmłodsze grupy z naszego przedszkola poznały pouczającą historię o dwóch dziewczynkach: pierwszej, która miała serce z kamienia, była zła i nie lubiła pomagać innym oraz o drugiej, dobrej, o wrażliwym sercu i chętnie udzielającej pomocy. Spektakl pokazał, ze za dobre zachowanie czeka na nas nagroda, a za złe kara. Wszystkim i młodszym i starszym przedstawienie bardzo się podobało. Dla niektórych z dzieci było to pierwsze spotkanie ze światem sztuki teatralnej. Mamy nadzieję, ze nie ostatnie.