Dzień głośnego czytania

„Pięknem w czytaniu jest to, że pozwala nam ono podróżować w sposób, którego nie da się pojąć”

Alek Wek

W środę 29 września 2021 roku Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Strawczynie przyłączyło się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się do biblioteki, aby zwiedzić jej wnętrze i wkroczyć do zaczarowanego świata książek. Pani Ewa Główczyńska -Kierownik Biblioteki przeczytała naszym przedszkolakom książeczki, zabierając ich w magiczną podróż do świata bajek.

Dzieci wróciły do przedszkola naładowane pozytywną energią. Przez resztę dnia opowiadały o wizycie w naszej Bibliotece deklarując, że wybiorą się tam razem z mamą lub tatą.