DZIEŃ MARCHEWKI

Z początkiem kwietnia w naszym przedszkolu zapanował marchewkowy zawrót głowy. W ramach działań Ogólnopolskiego Programu Kubusiowych Przyjaciół Natury, do którego we wrześniu 2017 roku dołączyliśmy nasze przedszkolaki ze Strawczyna 4 kwietnia obchodziły Dzień Marchewki. Celem spotkania z marchewką było przybliżenie dzieciom wartości odżywczych i zdrowotnych wynikających z jedzenia marchewek pod różnymi postaciami. Tego dnia w przedszkolu królował kolor pomarańczowy a dzieci zamieniły się w małych badaczy. Wszyscy próbowali marchewek w postaci surowych talarków, surówki oraz pili pyszny sok z marchewki. Okazało się również, że marchewka świetnie nadaje się do ćwiczeń gimnastycznych. Przedszkolaki wykonały piękne  marchewkowe portrety. Na koniec dnia każdy został marchewkowym zuchem i wiedział, że w marchewce mieszkają zdrowe witaminy!