Dzień Pluszowego Misia

„Dzień Pluszowego Misia” co roku obchodzony jest 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji 26 listopada 2021 r. wszystkie dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie przyszły do placówki ze swoim ulubionym misiem by hucznie świętować jego kolejne urodziny.

Zabawa rozpoczęła się od wspólnego tańca z misiami. Następnie przedszkolaki losowały ruchowe zadania do wykonania oraz pochwaliły się znajomością misiów z różnych bajek odgadując zagadki. Kolejne zadanie związane z misiami otrzymała każda z grup przedszkolnych. Dzieci musiały między innymi: ułożyć misia z części, posegregować misia według wielkości, pokolorować misia, a najstarsze grupy ułożyć zakodowanego misia na macie do kodowania i pochwalić się znajomością cyferek w zadaniu z klamerkami. Za wykonane zadania każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Był to dzień pełen uśmiechu i radości.

Ewa Wawrzeńczyk