Ekologia

Dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie wiedzą dobrze o tym, iż poprzez codzienne aktywności i uczestnictwo w obowiązkach zarówno domowych jak i przedszkolnych mogą utrwalić wiedzę, która dotyczy segregacji śmieci. Ważne jest, aby od najmłodszych lat rozwijać wśród dzieci świadomość ekologiczną. Podczas spacerów oraz wycieczek warto zadbać o rozwój poznawczy dzieci m.in poprzez rozmowę typu:

– W jaki sposób człowiek ingeruje w środowisko?

– Jak możemy dbać o rośliny i zwierzęta?

– Dlaczego warto dbać o środowisko?

– Co to jest ekologia?

– Co by było, gdyby dookoła znajdywały się same śmieci?

Te oraz inne pytania są często kierowane do naszych podopiecznych. Dlatego nauczyciele z naszego przedszkola dbają o przekazywanie i wpajanie wiedzy na temat tego, jak dbać o naszą planetę.

Angelika Liwocha