Erasmus Days

W dniach 14-16 października 2021r. w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie obchodziliśmy Erasmus Days. Dzień ten miał na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Używając platformy Microsoft Teams nasze przedszkole połączyło się z Przedszkolem Samorządowym nr 18 w Kielcach, Przedszkolem nr 14 w Warszawie, Przedszkolem „Breshia” w Debar (Macedonia Północna).

Inicjatywa polegała na wspólnym zaśpiewaniu piosenki „If you happy”. Kolejną krokiem w ramach Erasmus Days było stworzenie prezentacji w programie Sway udostępnionej na fanpagu przedszkola. Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogli rozwijać umiejętności językowe utrwalające poznane w przedszkolu słownictwo w języku angielskim. Podjęte działania kształtowały nowe możliwości rozwojowe zarówno w społeczności lokalnej, ale także międzynarodowej. W ten sposób pokazaliśmy, czym zajmujemy się w projekcie Erasmus + „Second Soul- learning a second language”.

Dominika Wilk

Angelika Liwocha