JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM -TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

Choć jestem małym przedszkolakiem, to jestem Patriotą – POLAKIEM!

 Tydzień dla Niepodległej – pod takim hasłem Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie przyłączyło się do świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podopieczni naszej placówki w dniach 05.11 – 09.11.2018 roku wzięli udział w wielu aktywnościach kształtujących postawę patriotyczną. Tydzień rozpoczęliśmy od Dnia Barw Narodowych – dzieci ubrane w stroje biało – czerwone poznały symbole narodowe, a także wykonały flagi i kotyliony, poznały historię powstania naszego kraju. Następnego dnia nauczyliśmy się reprezentacyjnego narodowego tańca, jakim jest Polonez – dzieci pomimo swoich niewielu lat świetnie dały sobie radę z postawionym przed nimi zadaniem. W środę  z lotu ptaka wykonaliśmy zdjęcie granic naszej Ojczyzny, w kształt której dzieci ustawiły się na parkingu przed Przedszkolem. W czwartek przedszkolaki wyruszyły na spacer po Strawczynie. Ze śpiewem na ustach rozdawały mieszkańcom flagi przypominając o tak ważnym dla Polaków niedzielnym święcie. Podsumowując Tydzień dla Niepodległej dzieci przygotowały pieśni patriotyczne, które zostały wykonane dla naszych wyjątkowych gości – seniorów zamieszkujących gminę Strawczyn. Przybyli goście w skupieniu wysłuchali naszych małych artystów. W niejednym oku zakręciła się łza. Wspólnie biliśmy również Ogólnopolski rekord w śpiewaniu hymnu. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kształtowanie u najmłodszych Polaków miłości do swojej Ojczyzny.

Agnieszka Szcześniak