„Mały przedszkolak-wielki patriota”- Gminny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mały przedszkolak- wielki patriota”. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych. 

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 10 przedszkolaków (5,6 latków), którzy reprezentowali placówki oświatowe z terenu gminy Strawczyn. Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Poziom prezentacji uczestników był bardzo wysoki, dlatego członkowie komisji mieli bardzo trudne zadanie do wykonania. Ostatecznie, po trudnych obradach jury wyłoniło grupę zwycięzców: 

I miejsce– Kobiec Anastazja ( Publiczne Przedszkole w Promniku); 

II miejsce– Jabłoński Oskar ( Publiczne Przedszkole w Promniku); 

III miejsce– Zapała Hanna (Samorządowy Publiczny Punkt Przedszkolny w Korczynie). 

Przyznano również dwa wyróżnienia dla: 

-Krzemińska Ewa (Szkoła Podstawowa w Promniku- oddział przedszkolny); 

-Kundera Hanna (Przedszkole przy Szkole Podstawowej Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie). 

Wszyscy młodzi recytatorzy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Dla wszystkich również przygotowano poczęstunek. Po ogłoszeniu wyników pani Dyrektor Agnieszka Mulik pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu i zaprosiła do wspólnego zdjęcia. 

Organizatorami wydarzenia była pani Beata Sobieraj oraz pani Iwona Grela. 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci. 

Iwona Grela

Dzień Ziemi

W kwietniu jak co roku nasze przedszkolaki dowiadują się dużo o Dniu Ziemi.

My, dorośli powinniśmy pamiętać o tym, że właściwe postawy i zachowania najlepiej jest wypracować we wczesnych dzieciństwie, dlatego w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie propagujemy akcje ekologiczne i w zabawie kształtujemy właściwe postawy proekologiczne.

A one w przyszłości zaprocentują.

Światowy Dzień Książki

19  kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki. Zaprosiliśmy do nas panią Ewę Główczyńską  –  bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strawczynie.

Poznaliśmy zasady korzystania z książek, braliśmy udział w quizach i inscenizowaliśmy bajki, które wszyscy znamy. Pani Ewa przeczytała nam bajkę „ Złodziej opowieści”, która bardzo nas zaciekawiła. 

Na koniec dostaliśmy Dyplom Przyjaciela Książki.

Marta Picheta

W zdrowym ciele zdrowy duch – odżywiamy się zdrowo !

Zdrowy styl życia, w tym prawidłowe odżywiania, aktywność fizyczna a także higiena są bardzo ważnym czynnikiem prawidłowego rozwoju naszych dzieci.

Kształtowanie od najmłodszych lat pozytywnych postaw związanych ze zdrowym stylem życia wśród dzieci determinuje zdrowie młodego pokolenia teraz jak i w dalekiej przyszłości.

Ważne jest to procesie wczesnej edukacji, aby tworzyć naszym maluchom takie środowisko, które będzie sprzyjać nawykom prozdrowotnym. Dbajmy zatem o zdrowie nasze jak i naszych podopiecznych.

       mgr Angelika Liwocha

Wielkanocny teatr za książkę.

Dnia 4 kwietnia 2023 r. w ramach akcji „Teatr za książkę” przedszkolaki obejrzały przedstawienie wielkanocne w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z grupy ” Zwinne Wiewiórki”.

Celem akcji było rozwijanie zainteresowania literaturą wśród najmłodszych. Biletem wstępu była książeczka, przyniesiona przez każde dziecko. Zebraliśmy 100 książek. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu dzieciaków i rodziców, każda grupa wzbogaciła swój księgozbiór o 20 nowych utworów literackich.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przedszkolakom i rodzicom za aktywny udział w akcji.


Beata Sobieraj

Dzień kolorowej skarpetki.

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji Dzień kolorowej skarpetki. Przedszkolaki ozdabiały skarpetki bibułą, naklejkami oraz kredkami rysowały na nich kolorowe wzory.

Sznurek wyjątkowych skarpetek mierzył 14,5 m. W tym roku do akcji dołączył także żłobek.

Ewa Wawrzeńczyk

Dzień wody

Przedszkolaki z grup Misie i Zwinne wiewiórki w tym roku świętowały dzień wody.

Powitanie wiosny konkursem piosenki.

Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Konkurs Piosenki Wiosennej”. Każda grupa miała za zadanie zaśpiewanie piosenki o tej właśnie tematyce. Kiedy wszystke grupy już wystąpiły, Jury wybrało tę, która najlepiej wykonała utwór. Wygrała grupa III – „Mądre Sówki”. Niestety Pierwszego Dnia Wiosny pogoda nas nie rozpieszczała – bardzo padał deszcz, więc z pomocą pani Marlenki wysłaliśmy samolot z Panią Zimą w kosmos.

Cieszymy się, że nareszcie kwitnąca i kolorowa Wiosna zaczęła swoje panowanie.

Marta Picheta