Konkurs piosenki anglojęzycznej „Happy Kids”

W dniu 27 kwietnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Podczas konkursu Jury, w którego skład weszły: p. dyrektor Agnieszka Mulik, p. Mariola Kołomańska, p. Marlena Gołuchowska, p. Ewa Kukulska mogły podziwiać występy solowe naszych przedszkolaków. Usłyszeliśmy piosenki związane z treściami podstawy programowej na pierwszym etapie edukacyjnym. Było bardzo rytmicznie, wesoło. Po występie Jury wybrało się na obrady. Przyznano wspaniałe nagrody za I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Pod uwagę brano walory głosowe, poprawność językową a także dobór repertuaru. Piękna dekoracja i stroje oraz wspaniała atmosfera sprawiły niezwykłe widowisko muzyczne.

Nagrodzone przedszkolaki grupie wiekowej 3-4 latki:

I miejsceAurelia Chlasta

II miejsceJulia Miśkiewicz

III miejsceFranciszek Bojnowski

Nagrodzone przedszkolaki w grupie wiekowej 5-6 latki:

I miejsceAlicja Sękowska, Ksawery Gołuchowski

II miejsceKlaudia Chochulska

III miejsceFranciszek Błachut

Wyróżnienia:

Maja Baran, Oliwia Zdolińska, Franciszek Kukulski

Przypominając, iż nasze przedszkole bierze udział w realizacji innowacji pedagogicznej pt.: „English is fun” , która ma na celu promowanie języka angielskiego wśród najmłodszych mamy nadzieję, że takie konkursy przyniosą owocną i pełną radości motywację do nauki języka obcego. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

Za pomoc w organizacji konkursu serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Woźniakowi dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Organizatorzy: Angelika Liwocha,

Ewa Kukulska,

Agnieszka Szcześniak,

Olga Jas- Adamczyk.

Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu dzieci świętowały Dzień Ziemi. Przedszkolaki wiedzą bardzo dużo o zasadach segregacji śmieci – codziennie segregują je w przedszkolu. Rozumieją to, że hałas lub czarne dymy z kominów zatruwają naszą Ziemię. Kształtowanie postaw ekologicznych u dzieci od najmłodszych lat pozwoli w późniejszym czasie na zbieranie owoców naszej pracy w postaci czystszego otoczenia. O to otoczenie będą dbać nasi wychowankowie. Dzieci kodowały planetę na matach do kodowania, maluszki utrwalały zasady segregacji śmieci. Przedszkolaki wyrażały siebie artystycznie w różnych pracach plastycznych.

Wyniki konkursu plastycznego „ Moja Wielkanocna Pisanka ”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie i dostarczenie pięknych prac.

Poniżej lista nagrodzonych dzieci:

Kategoria 3-4-latki:

I miejsce – Aurelia Chlasta

II miejsce – Nadia Cygan

III miejsce– Liliana Piotrowska

Wyróżnienia: Lena Cuper, Jerzy Picheta, Miłosz Piotrowski

Kategoria 5-6 –latki:

I miejsce – Nadia Kusińska

II miejsce – Adam Wawrzeńczyk

III miejsce – Wiktor Snoch

Wyróżnienia: Nadia Czarnecka, Kornel Chlasta, Ksawery Gołuchowski

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród w piątek 9 kwietnia 2021 r. w godzinach 7.30 – 15.30. Upominki będą w szafkach dzieci w szatni.

Dorota Surma

Świętujemy nadejście Wiosny

W tym roku ze względu na stan epidemii każda grupa świętowała osobno nadejście upragnionej Wiosny. Przedszkolaki żegnały Zimę wykonując Marzanny, i witały Wiosnę tradycyjnymi gaikami wiosennymi.

#Wyjątkowa skarpetka

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto ustanowiono w 2005r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012r. patronat ad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ, wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca. Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.

W geście solidarności z chorymi nasze przedszkole przyłączyło się do akcji organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie pod hasłem: „Wyjątkowa skarpetka”, w której zadaniem było wykonanie przez dzieci dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanki) skarpetki i zmierzenie „ile kilometrów” ma sznurek „Wyjątkowych skarpetek”. Nasz sznurek ma 10, 50 metra długości. Prace dzieci możecie Państwo podziwiać w holu przedszkola.

Ewa Wawrzeńczyk

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet w tym roku w naszym przedszkolu odbył się w atmosferze wesołej zabawy. Chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki przygotowane przez rodziców.

Wyniki konkursu „Miejsca bliskie memu sercu”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za dostarczenie pięknych prac plastycznych związanych z miejscem bliskim dzieciom.

Poniżej lista nagrodzonych osób.

Kategoria 3-4 lat:

I miejsce: Jerzy Picheta (Smerfy)

II miejsce: Kacper Piotrowski (Zwinne Wiewiórki)

III miejsce: Marcel Grela (Misie)

Wyróżnienia: Jakub Kipirzepa (Zwinne Wiewiórki), Konstanty Błachut (Misie)

Kategoria 5-7 lat:

I miejsce: Julia Hajduk (Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej)

II miejsce: Nadia Czarnecka (Smerfy)

III miejsce: Ksawery Gołuchowski (Mądre Sówki)

Wyróżnienia:

Julia Snoch (Publiczne Przedszkole w Promniku), Aleksandra Grela (Szkoła Podstawowa w Strawczynie), Franciszek Błachut (Smerfy), Jagoda Woźniak (Mądre Sówki), Gabriela Piotrowska (Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej), Antoni Picheta (Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej), Jakub Wolder (Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej).

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i ich rodzicom.

Kategoria 3-4 lat

I miejsce
Jerzy Picheta
II miejsce
Kacper Piotrowski
III miejsce
Marcel Grela

Kategoria 5-7 lat

Opracowanie:

Olga Jas-Adamczyk

Angelika Liwocha

Agnieszka Szcześniak

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie po raz drugi zorganizowało Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej z okazji Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z racji panujących obostrzeń odbył się on w formie on-line. Swoich przedstawicieli miało w nim także Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie. W konkursie wziął udział m.in. Staś Rysiński– 3 latek z grupy „Brykające Tygryski”, który zaprezentował utwór „Przybyli ułani pod okienko”. Jesteśmy dumni, ponieważ Stasiowi udało się zdobyć wyróżnienie, a jednocześnie okazało się, że był najmłodszym uczestnikiem zorganizowanego konkursu.

1 marca 2021 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której Staś odebrał dyplom oraz nagrodę z rąk Starosty Kieleckiego p. Mirosława Gębskiego, Wójta Gminy Strawczyn p. Tadeusza Tkaczyka oraz Dyrektora SCKiS p. Łukasza Woźniaka.

Stasiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Iwona Grela