Wizyta policjanta

21 listopada 2023 roku nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Przybliżył on dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe, a także opowiedział ciekawostki dotyczące pracy w policji. Dzieci otrzymały informacje jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej, czy też jak prawidłowo dbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Dziękujemy Panu policjantowi Radosławowi Dudkowi za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Angelika Liwocha

wizyta policjanta

Dzień czarnego kota

13 listopada przedszkolaki z grupy „Mądre Sówki”  zamieniły się w koty uroczyście obchodząc „Dzień Czarnego Kota”. W tym dniu dostały  list od Tajemniczego Czarnego Kota, który zaprosił dzieci do wykonania 7 zadań. Dzięki nim przedszkolaki dowiedziały się jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy opiekować się nimi. Sówki dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej polubiły koty. Czarny Kot  przyniósł nam wiele radości i szczęścia.

Marta Picheta

Mądre sówki

Dzień jeża

W listopadzie nie brakuje okazji do organizowania dni tematycznych w grupach. Kształtując odpowiednie postawy proekologiczne dzieci brały udział w dniu jeża. W przyjaznej atmosferze przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące życia tych zwierząt a także utrwalały umiejętności matematyczne, rozwijały motorykę małą oraz świetnie bawiły się w zabawach ruchowych.

Mądre sówki

Do hymnu!

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki swemu bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat rozbudzamy u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtujemy poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też, nasze przedszkolaki bardzo uroczyście uczciły ten wyjątkowy dzień. Całe przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu” polegającej na uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11.2023 roku. Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych Małych Polaków.

Marta Picheta

Zwinne wiewiórki
uczestnicy akcji szkoła do hymnu

Magiczny dzień postaci z bajek

Misie, Zwinne wiewiórki oraz Brykające tygryski w tym roku wyjątkowo obchodziły dzień postaci z bajek.

2 listopada „Tygryski” i „Misie” w bajkowych strojach udały się do Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, gdzie wzięły udział w obchodach Dnia Postaci z Bajki. 

Zabawy było co niemiara. Czarownica Bambaryca wprowadziła wielki zamęt w bajkach, a zadaniem przedszkolaków było sprawić, by wszyscy bohaterowie wrócili do swojej bajki. Aby tak się stało przedszkolaki wykonywały odpowiednie zadania i rozwiązywały zagadki. Nad wszystkim czuwały bajkowe postacie Myszka Miki oraz Marshal. Zabawę zakończył bajkowy pokaz mody oraz wręczenie dzieciom upominków – pamiątkowych książek z bajkami. Przedszkolaki w doskonałych humorach wróciły do przedszkola i z niecierpliwością czekają na kolejny „bajkowy” dzień. 

Z kolei Zwinne wiewiórki na sali z wielką ochotą przystąpiły do pokonania smoka, aby dostać się do zamku przez długi tunel. Uczestniczyły w teatrze cieni oraz odgadywały jaka bajkowa postać ukryła się za kartkami.

Iwona Grela

Bal jesieni

„Odrobina  złota i trochę czerwieni, żółty i brązowy – kolory jesieni.”

We wtorek 31.10.2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach i przebraniach za leśne zwierzątka. Wszyscy udowodnili, że jesień jest kolorowa i radosna. Na balu królowała zabawa przy muzyce i jesiennych piosenkach. Nie zabrakło też innych atrakcji: dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Zwinne Wiewiórki” pod okiem swoich wychowawczyń – Małgorzaty Włodarczyk oraz Agnieszki Szcześniak zaprezentowały inscenizację do piosenki „Idzie jesień”.

Na koniec pani dyrektor Agnieszka Mulik wraz z panią Martą Pichetą wręczyły dzieciom dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym „Jesienny liść. Komisja konkursowa oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci 3-4 letnie, II kategoria – dzieci w wieku 5 lat. Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięzców. W kategorii wiekowej 3-4 latki zwyciężyła Sonia Bojnowska, drugie miejsce zdobył Maciej Jaworski, a na trzecim miejscu uplasował się Franciszek Tkaczyk. W kategorii wiekowej 4-5 latki zwyciężczynią została Nikola Gaweł. Drugie miejsce zdobyła Lena Pytlos, a trzecie –Hanna Drogosz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Marta Picheta

uczestnicy konkursu
jesienny bal
jesienny bal
jesienny bal
jesienny bal

Święto dyni

Pod koniec października w salach naszego przedszkola odbywały się urodziny królowej dyni. Dzieci w pomarańczowych strojach smakowały przetwory z dyni oraz jej pestki. Przedszkolaki przeliczały dynie, ustawiły ją według wielkości i gatunków oraz liczyły pestki.