Erasmus Days

W dniach 14-16 października 2021r. w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie obchodziliśmy Erasmus Days. Dzień ten miał na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Używając platformy Microsoft Teams nasze przedszkole połączyło się z Przedszkolem Samorządowym nr 18 w Kielcach, Przedszkolem nr 14 w Warszawie, Przedszkolem „Breshia” w Debar (Macedonia Północna).

Inicjatywa polegała na wspólnym zaśpiewaniu piosenki „If you happy”. Kolejną krokiem w ramach Erasmus Days było stworzenie prezentacji w programie Sway udostępnionej na fanpagu przedszkola. Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogli rozwijać umiejętności językowe utrwalające poznane w przedszkolu słownictwo w języku angielskim. Podjęte działania kształtowały nowe możliwości rozwojowe zarówno w społeczności lokalnej, ale także międzynarodowej. W ten sposób pokazaliśmy, czym zajmujemy się w projekcie Erasmus + „Second Soul- learning a second language”.

Dominika Wilk

Agnieszka Szcześniak

Angelika Liwocha

Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa, którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania działań proekologicznych. Aktywny udział w jego obchodach biorą szkoły, nadleśnictwa i stowarzyszenia ekologiczne, a w całym kraju prowadzona jest akcja sadzenia drzew.

W tym roku nasze przedszkole przyłączyło się do tych obchodów, a w ramach świętowania 13 października 2021 r. dzieci odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa Kielce: p. Michał Zdzymira oraz p. Grzegorz Raczyński – prywatnie tato Kubusia z grupy „Misie”. Panowie przeprowadzili z dziećmi krótką pogadankę na temat drzew i ich wpływu na środowisko, a następnie każda grupa posadziła swoje drzewko na terenie przedszkola.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Kielce za zaangażowanie oraz p. Michalinie Czarneckiej-Bąk za sadzonki drzew.

Ewa Wawrzeńczyk

Brykające tygryski

Dzień głośnego czytania

„Pięknem w czytaniu jest to, że pozwala nam ono podróżować w sposób, którego nie da się pojąć”

Alek Wek

W środę 29 września 2021 roku Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Strawczynie przyłączyło się do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się do biblioteki, aby zwiedzić jej wnętrze i wkroczyć do zaczarowanego świata książek. Pani Ewa Główczyńska -Kierownik Biblioteki przeczytała naszym przedszkolakom książeczki, zabierając ich w magiczną podróż do świata bajek.

Dzieci wróciły do przedszkola naładowane pozytywną energią. Przez resztę dnia opowiadały o wizycie w naszej Bibliotece deklarując, że wybiorą się tam razem z mamą lub tatą.

Agnieszka Szcześniak

Sukces grupy z naszego przedszkola.

Przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w konkursie „Palcem po mapie – podróż przez Świętokrzyskie” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zadanie polegało na pokolorowaniu w sposób dowolny ogromnej kolorowanki, na której narysowane były obiekty kulturalne i turystyczne związane z naszym województwem.

W konkursie udział wzięły 4 grupy z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie.

Możemy się pochwalić, że grupa Zwinne Wiewiórki pod kierunkiem Pani Małgorzaty Włodarczyk otrzymała główną nagrodę.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji w linku: http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/wiadomosci/item/4461-poznajcie-zwyciezcow-konkursu-palcem-po-mapie-podroz-przez-swietokrzyskie.

Dzień chłopaka

Wesołe gry i zabawy towarzyszyły naszym chłopcom, podczas obchodów Dnia Chłopaka. Dzieci w rytm muzyki świetnie spędziły ten dzień. Najwięcej radości przyniosły im prezenty przygotowane przez rodziców a wręczone przez koleżanki.

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji: Europejski Tydzień Sportu. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych wychowanków zorganizowaliśmy ciekawe formy aktywności każdego dnia. Były to między innymi zabawy ruchowe przy muzyce, spacer dookoła zalewu czy pokonanie toru przeszkód. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały różne dyscypliny sportowe, a najwięcej frajdy sprawiły im gra w zbijaka czy chłopa, czyli zabawy naszych rodziców i dziadków.

Ewa Wawrzeńczyk

Europejski Dzień Języków Obcych

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym roku poznawaliśmy kraje, które uczestniczą razem z nami w projekcie Erasmus+ „Second Soul – learning a second language at an early age”.

Dzieci malowały flagi naszych partnerskich krajów, poznawały tradycje i ciekawostki o nich. Grupy łączyły się za pomocą internetu z dziećmi z partnerskich placówek i śpiewały piosenki w różnych językach.

Dzień kropki

Już trzeci raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień kropki. Zabawy matematyczne, klasyfikacyjne, ruchowe oraz z muzyką uświetniły nam święto odkrywania swoich mocnych stron i budowania pewności siebie.

Dzieciom najbardziej podobało się odkrywanie swoich talentów razem z Vashti. Prace plastyczne z kropkami oraz ćwiczenia gimnastyczne dały przedszkolakom dużo radości.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Zachęcamy rodziców naszych podopiecznych do przyłączenia się do 20 edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pod hasłem: „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Obecna kampania ma zmotywować wszystkich do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a jednocześnie do odkrywania piękna własnego regionu a także do tego, by wybierając środek transportu dbać o środowisko i zdrowie innych.

Stronę internetową kampanii można odwiedzić na https://mobilityweek.eu/home/

Od 16 do 22 września nasze przedszkole realizuje działania na rzecz kampanii poprzez: aktywności fizyczne, wycieczki piesze po najbliższym regionie, realizacje zajęć na temat czystego powietrza oraz spotkanie z policjantem.