Spotkanie ze stylistą fryzur

Fryzjer, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów – farbowaniem oraz rozjaśnianiem. Dziękujemy pani Emilii Ciołak za przybliżenie zawodu fryzjerki w grupie Zwinne wiewiórki.

Angelika Liwocha

Spotkanie z leśniczym

10.05. 2024 roku przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z leśniczym Cezarym Bąkiem z Ośrodka Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Kielce. Dzieci zobaczyły budki lęgowe oraz poroża jelenia i sarny. Z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o mieszkańcach lasu, a nawet usłyszały jak brzmi jeleń na rykowisku.

Agnieszka Szcześniak

Spotkanie ze strażakami

W czwartek 9.05 2024 roku do Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie zawitali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strawczynie. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia strażaka. Strażacy przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące ich pracy. Przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć wozy strażackie oraz przedmioty, które używane są podczas pomocy poszkodowanym osobom.

Wizyta w bibliotece

Grupa Zwinne wiewiórki w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Strawczynie. Dzieci zwiedziły bibliotekę a Pani bibliotekarka Ewa Główczyńska zapoznała dzieci ze swoją pracą. Przedszkolaki obejrzały krótki teatrzyk stolikowy kimishibai.

Zajęcia z ceramiki

Praca z gliną to wspaniały sposób i doskonała forma spędzania czasu dla najmłodszych. Pomaga rozwijać małą motorykę i jest bardzo cenną umiejętnością przydatną w życiu codziennym. Uczy również koncentracji uwagi, wycisza i relaksuje.

Angelika Liwocha

Mały przedszkolak – wielki patriota

24 maja 2024 roku w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mały przedszkolak – wielki patriota”, którego głównym celem było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych.  W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 13 przedszkolaków, którzy recytując wiersze o tematyce patriotycznej reprezentowali placówki oświatowe z terenu całej gminy.

Poziom był bardzo wysoki, a komisja miała wyjątkowo trudne zadanie. Ostatecznie po naradach przyznane zostały trzy miejsca na podium oraz dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce przypadło Lenie Żelaznej z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Chełmcach. Na drugim miejscu znalazła się Maja Buchcic z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej
im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie. Trzecie miejsce należy do Miłosza Szafarczyka – również
z oddziału przedszkolnego przy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Chełmcach. Na wyróżnienie zasłużyli: Zuzanna Kwapisińska – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie  oraz Tomasz Wilk – przedszkolak z Publicznego Przedszkola
w Strawczynie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich wychowawcom oraz rodzicom za przygotowanie do konkursu. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Iwona Grela

uczestnicy konkursu

Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu staramy się wpajać od najmłodszych lat postawy proekologiczne. Dzieci codziennie segregują śmieci, oszczędzają wodę i papier. Podczas obchodów dnia ziemi, które w tym roku trwały cały tydzień przedszkolaki starały się znaleźć rozwiązania jak można dbać o naszą planetę. Rozmawialiśmy o tym dlaczego drzewa są ważne. Dzieci utrwalały pojęcie recyklingu i segregacji śmieci. Obejrzały film edukacyjny o tym dlaczego tak ważne jest segregowanie plastikowych butelek. Butelka Petunia wszystkim się spodobała. Na koniec dzieci stworzyły swoją własną zabawkę, wykorzystując do tego rolki po ręcznikach papierowych.

Dzień marchewki

Każdy wie, że marchewka to zdrowe warzywo. Dzieci z grupy Misie co roku świętują dzień marchewki. W tym roku przedszkolaki poznały różne odmiany marchewek. Przeliczały marchewki oraz ćwiczyły pamięć w zabawach na spostrzegawczość. Podczas zabaw ruchowych z muzyką dzieci tańczyły z tym warzywem. Po zabawach przyszedł czas na degustację pysznej marchewki. Dzieci zagrały w grę „Czy rozpoznasz sok marchewkowy”? Okazało się, że Misiaki są w tym po prostu rewelacyjnie.