Magiczny Dzień Postaci z Bajek

Dzień postaci z bajek w naszym przedszkolu w tym roku upłynął pod kątem wielu ciekawych aktywności.

4 listopada „Tygryski” w bajkowych strojach udały się do Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, gdzie wzięły udział w obchodach Dnia Postaci z Bajki. 

Zabawy było co niemiara. Czarownica Bambaryca wprowadziła wielki zamęt w bajkach, a zadaniem Tygrysków było sprawić, by wszyscy bohaterowie wrócili do swojej bajki. Aby tak się stało przedszkolaki wykonywały odpowiednie zadania i rozwiązywały zagadki. Nad wszystkim czuwała Myszka Mini i jej pomocnica Pipi Landszturm. Zabawę zakończył bajkowy pokaz mody oraz słodki upominek wręczony przez Dyrektora SCKSiC- pana Łukasza Woźniaka. 

Przedszkolaki w doskonałych humorach wróciły do przedszkola i z niecierpliwością czekają na kolejny „bajkowy” dzień. 

Iwona Grela