Mały przedszkolak – wielki patriota

24 maja 2024 roku w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mały przedszkolak – wielki patriota”, którego głównym celem było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych.  W zmaganiach recytatorskich wzięło udział 13 przedszkolaków, którzy recytując wiersze o tematyce patriotycznej reprezentowali placówki oświatowe z terenu całej gminy. 

Poziom był bardzo wysoki, a komisja miała wyjątkowo trudne zadanie. Ostatecznie po naradach przyznane zostały trzy miejsca na podium oraz dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce przypadło Lenie Żelaznej z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Chełmcach. Na drugim miejscu znalazła się Maja Buchcic z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  
im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie. Trzecie miejsce należy do Miłosza Szafarczyka – również  
z oddziału przedszkolnego przy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Chełmcach. Na wyróżnienie zasłużyli: Zuzanna Kwapisińska – oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Strawczynie  oraz Tomasz Wilk – przedszkolak z Publicznego Przedszkola 
w Strawczynie. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich wychowawcom oraz rodzicom za przygotowanie do konkursu. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Iwona Grela

uczestnicy konkursu