NA IMIENINACH U ANDRZEJA

W tym roku 4 grupy z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie postanowiły świętować  imieniny Andrzeja. Tego dnia królowały czarne stroje oraz bajkowe przebrania. Dzieci witały czarodziejki i wróżki, które przybliżały dzieciom dawne tradycje. Przedszkolaki poznawały dawne polskie tradycje związane z zabawami, które odbywały się w dawnych czasach, gdy zbliżała się zima, a wieczory były długie i nudne. Wszystkie zabawy stawiały przed dziećmi różne zadania edukacyjne – matematyczne, ruchowe, zręcznościowe. Dzieci tańczyły do muzyki na gazecie, z muzyką bawiły się w „Gorącą czapkę”. Losowały ciekawe zawody oraz utrwalały imiona rozróżniając je na kartonowym sercu. Nie zabrakło lotu na miotle, wyścigu bucików oraz lania wosku przez dziurkę od klucza.