Nasze projekty

Rodzicu, zachęcamy do wykonania z nami modułu projektu pt.”Mali przedsiębiorcy”. Z uwagi na epidemię COVID-19 zamieszczamy tutaj przykładowe zadania, które możecie zrobić w domu z dziećmi w ramach rozwijania przedsiębiorczości swoich dzieci. W pliku przykładowe zadania do wyboru:

1. Jak powstają monety? Obejrzyjcie filmik tutaj.
  2. Przedszkolaku zaprojektuj swój banknot: wytnij prostokąt wielkości np. połowy kartki a4 – zaprojektuj jaki to będzie nominał. Pamiętaj, że banknoty mają dwie strony. Podziel się zdjęciami swoich banknotów na facebookowej stronie przedszkola.
  3. Skąd się wzięły pieniądze?  Obejrzyjcie tutaj film pt.: „Krótka historia pieniądza”. Rozmowa z dzieckiem na temat: Co wiesz o pieniądzach? Skąd się wzięły? Czy są potrzebne? Co by było, gdyby nie było pieniędzy?
  4. Rodzicu – wykonaj „Skrzynię skarbów” -pudełko z niewielkim otworem wypełnij różnymi przedmiotami związanymi z przedsiębiorczością. Niech to będą monety, banknoty, karta płatnicza, portfel i inne rzeczy. Niech przedszkolaki spróbują za pomocą dotyku rozpoznać je. Przeprowadź rozmowę na temat: Co jest dla Ciebie cenne, wartościowe? Dlaczego?

Dokładne opisy zadań – tutaj.

Regulamin projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – tutaj.

Więcej informacji o projekcie i ciekawe zadania dostępne na facebookowej grupie Misiowa Mama.

Zachęcamy do podzielenia się rezultatami Waszej pracy na facebookowej stronie przedszkola. Rodzicu dziękujemy za zaangażowanie, Twój czas i pomoc w realizacji tego modułu.

W tym roku całe przedszkole jest zmisiowane. Projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” poszerza horyzonty, wyzwala kreatywność i poczucie odpowiedzialności w dzieciach. Drodzy Rodzice, jeśli Wasza pociecha przyniesie z przedszkola misia z dziennikiem podróży przytulcie misia, poczytajcie bajkę, narysujcie wspólnie ilustrację. Niech Misie będą z Wami.