Nasze Przedszkole

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie rozpoczęło swoją działalność 1 września 2017 roku. Budowa Przedszkola została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego dotacją w wysokości ponad 2 milionów złotych.

Po ponad półtorarocznych pracach, dzieci w wieku przedszkolnym mogły rozpocząć swoją przygodę z przedszkolem w nowoczesnym budynku. Jest energooszczędny i pasywny. Wyposażony w urządzenia, takie jaki panele fotowoltaiczne, które przekształcają energię dostarczaną przez słońce w energię elektryczną, pozwalające zminimalizować koszty utrzymania budynku. Do ogrzewania służy zamontowana pompa ciepła, a nowoczesne rekuperatory zapewniają odpowiednią wentylację, jednocześnie ogrzewając powietrze w budynku. Cały obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Budynek przedszkola jest kolorowy i zachęca wszystkich do wejścia.

Nasze przedszkole posiada trzy kondygnacje, na których znajduje się 5 oddziałów przedszkolnych dla 120 dzieci oraz żłobek dla 16 maluchów. Wewnątrz budynku sale są duże i przestronne, każda z osobną łazienką. Sale zostały wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz wszystkie pomoce dydaktyczne mające usprawnić przebieg nauczania. Dzięki temu zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę są jeszcze ciekawsze. Meble i wyposażenie posiadają odpowiednie atesty, gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci. Wszystko jest funkcjonalne oraz dostosowane do wieku i wzrostu dzieci tak, aby jak najlepiej mogły się one rozwijać i z nich korzystać.

Przedszkole posiada stołówkę oraz kuchnię, w której przygotowywane są posiłki zgodnie z wszelkimi normami. Posiadamy także gabinet pielęgniarski służący pomocy doraźnej oraz gabinet rewalidacyjny, w którym dzieci korzystają z pomocy logopedy i psychologa. Poza budynkiem przedszkola usytuowano plac zabaw oraz dużo pasów zieleni, na której dzieci mogą aktywnie spędzać czas, tak jak lubią.

Wszyscy pracownicy przedszkola wspólnie dbają o jego dobro. Codziennie staramy się dokładać wszelkich starań, aby nasi wychowankowie rozwijali się w serdecznej i przyjaznej atmosferze.