Olimpiada z sukcesami!!!

Dnia 27 maja 2022 roku grupa „Smerfy” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie wraz z paniami wybrała się na I Świętokrzyską Olimpiadę Przedszkolaka do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Olimpiada została zorganizowana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Drużyna składała się z 4 dzieci oraz 1 rezerwowego zawodnika w kategoriach chłopcy i dziewczęta. Celem Olimpiady było poznawanie i poszerzanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrażanie i przestrzeganie reguł w zawodach sportowych.

Nasze „Smerfy” spisały się na medal i zajęły 3 miejsce.

Dzieci w składzie: Ksawery Gołuchowski, Franciszek Rysiński, Dawid Szcześniak, Krzysztof Gaj, Jerzy Picheta- Nowak, Gabriela Bąk, Maja Buchcic, Nadia Cygan, Karina Gaj, Julia Drogosz godnie reprezentowały Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie jak i również naszą Gminę Strawczyn.

Więcej informacji tutaj.

Angelika Liwocha

Anna Gawrońska

Anna Pańczyk