PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY NA DRODZE

25 października 2018r. przedszkolaków z Samorządowego  Publicznego  Przedszkola w Strawczynie  odwiedziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejski Policji w Kielcach st. sierż. Małgorzata Pędzik. Pogadanki, które odbyły się w każdej grupie  dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantką. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy zachowywać się na drodze i w najbliższym otoczeniu.Pani policjantka  chętnie opowiedziała  przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie ze sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów.
Serdecznie dziękujemy Pani policjant  za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli pamiątkowy dyplom.

Monika Walas

Beata Sobieraj