SADZIMY NASZE DRZEWA

Realizując działanie Bezpiecznego Gniazda z programu Ruch w Naturze  -Zielona grządka 8 maja wszyscy wyruszyliśmy do naszego przedszkolnego ogrodu.  Tam czekali na nas leśnicy z Nadleśnictwa Daleszyce oraz pani Agnieszka Katarzyna Kuźba inicjatorka programu Ruch w Naturze.  Z ogromnym zapałem i z niewielką pomocą leśników posadziliśmy nasze drzewa. Każda grupa przedszkolna dbając o naszą planetę posadziła po dwa drzewa: dęba i buka. Nadaliśmy im imiona i obiecaliśmy, że będziemy o nie dbać oraz je podlewać. Miłą niespodzianką były ponowne odwiedziny maskotki edukacyjnej  Nadleśnictwa – Rysia. Pani Agnieszka Katarzyna Kuźba wyraziła zadowolenie z naszych skromnych upraw rzodkiewek, pomidorków koktajlowych i szczypiorku. Mamy nadzieję, że z niewielką pomocą Przyjaciół naszego przedszkola  grządki w niedługim czasie się powiększą.

Materiał TVP Kielce http://kielce.tvp.pl/37119232/przedszkolaki-blizej-natury-ekoplaczabaw