Spotkanie z panią policjantką

3 października Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie odwiedziła policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Naszym przedszkolakom przybliżyła zasady dotyczące bezpiecznej drogi do przedszkola. Wiadomo, że dzieci najlepiej zapamiętują różne rzeczy uczestnicząc w tym. Policjantka przywiozła ze sobą wszystkie atrybuty polegające na jak najlepszym przekazaniu i utrwaleniu wiedzy u dzieci. I tak w naszych salach powstało miasteczko drogowe z autami, drogą i znakami. Dzieci w praktyczny sposób dowiedziały się jak należy przechodzić przez ulicę i czego nie należy robić w pobliżu ulicy. Obejrzały też pouczającą bajkę o zasadach  obowiązujących pieszych na drodze z cyklu Klub Kumpli.