SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!!!

W piątek 1 lutego dwie najstarsze grupy z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczyna wzięły udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Jasełek i Przedstawień Wigilijnych, który odbył się w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Przedszkolaki wystąpiły przed jury w skład, którego wchodziły następujące osoby: Irena Wawszczyk – kierownik Działu Dziedzictwa Regionalnego WDK, Barbara Świtek – muzyk, Anna Rodzim – choreograf, Wiesława Stępniak – katecheta SP28, Przemysław Krystian – instruktor Muzeum Zabawek. Dzieci jak profesjonalni aktorzy przedstawiły Jasełka. Gra aktorska, piękne układy choreograficzne oraz śpiew zaprezentowany przez przedszkolaki został doceniony przez jury. Obie grupy z naszej gminy stanęły na podium. Grupa “Mądre Sówki” zajęła I miejsce, natomiast grupa “Domisiów” zajęła III miejsce. Dzieci po raz pierwszy wzięły udział w konkursie, który wymagał od nich umiejętności aktorskich, ale również dużej odwagi i skupienia. Wszyscy świetnie odnaleźli się w tej niecodziennej sytuacji, dobrze się bawiąc i dając z siebie 100% swoich możliwości. Serdecznie gratulujemy najmłodszym aktorom swoich pierwszych tak dużych sukcesów i życzymy kolejnych.

Agnieszka Szcześniak