ŚWIĘTO PRZEDSZKOLNEGO MRUCZKA

W tym roku Dzień kota obchodzony w przedszkolu związany był z rozwijaniem u dzieci koordynacji wzrokowo-ruchowej. Przedszkolaki bardzo lubią koty, o czym świadczyły różne przedmioty i książki związane z kocim światem, które od samego rana pojawiały się wraz z dziećmi w salach. Różne rasy kotów, ich ulubione zajęcia oraz formy dbania o nie były przedstawiane przez naszych małych kocich ekspertów. Okazało się, że dzieci wiedzą bardzo dużo o kotach. Dzień kota był doskonałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych. Przedszkolaki ćwiczyły sadzanie kotów na krzesłach według instrukcji prawo, lewo, nad, pod, obok. Ćwiczyły języczki pijąc mleko z talerzyków tak jak koty. Zabawy zręcznościowe ze sznurkiem pozwoliły odkrywać w dzieciach zdrowe współzawodnictwo oraz ćwiczyć motorykę małą i dużą. Matematyczne układanki z kotami i myszami nie sprawiły im większych trudności.

I tylko z sal słychać było głośne miau, miau… .