URODZINY PRZEDSZKOLNEGO MRUCZKA

Każdy dobrze znający nasze przedszkole wie, że na parkingu dookoła przedszkola częstym gościem jest kot. Lubi wygrzewać się na słońcu i pod ciepłymi maskami aut. Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Kota sprawił, że w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć świętowania urodzin Kota. Nasze przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się dużo ciekawostek o życiu kotów. Poznały najpopularniejsze rasy kotów oraz ich zwyczaje. Dzieci zamieniały się w koty, łapały myszki z kartonu ćwicząc motorykę dużą oraz zlizywały mleko z talerzyków ćwicząc narządy artykulacyjne. Dbały również o swoją poprawną postawę ćwicząc kocie grzbiety. Liczyły kotki i myszki oraz szukały par w tym samym kolorze ćwicząc umiejętności matematyczne oraz koordynację wzrokową. Rozwijały wszystkie te umiejętności poprzez zabawę. Urodziny Kota uznaliśmy za udane. Miau…