WARSZTATY BEZPIECZNE GNIAZDO – SAFE NEST

27.11.2017 roku przedszkole odwiedziła pani Agnieszka Katarzyna Kuźba,  która od 30 lat jest pedagogiem i podróżnikiem badaczem. Jest także prezesem Fundacji  Bezpieczne Gniazdo „Safe Nest”, którą założyła, aby  zapobiegać deficytom natury u dzieci. Powstał w ten sposób program „Ruch w naturze” do którego dołączyliśmy. Tego dnia w ramach warsztatów dla dzieci pani Agnieszka poprowadziła zajęcia z aktywnego słuchania bajki jej autorstwa „Bezpieczne gniazdo”. Bajka o poszukiwaniu bezpiecznego miejsca na ziemi podobała się wszystkim przedszkolakom. Później o godzinie 16.00 pani Agnieszka Katarzyna Kuźba oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Kielce  pan Damian Mazur poprowadzili warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Tematem przewodnim warsztatów było nawiązanie  wzajemnej współpracy z rodzicami tak, aby stworzyć w pobliżu przedszkola Bazę Natura czyli naturalny plac zabaw dla dzieci. Zobowiązaliśmy się także do stworzenia na terenie przedszkola ogrodu przedszkolnego dla przedszkolaków, który byłby istotnym elementem rozwoju i edukacji najmłodszych. Mamy nadzieję, że z początkiem wiosny przedszkolakom i nauczycielom uda się rozpocząć uprawę sałaty czy rzodkiewki. Podczas warsztatów rozmowa skupiła się również na edukacji rodziców. Uczestnicy warsztatów przekonali się jak ważny jest kontakt dzieci z przyrodą i jak wiele w rozwoju dzieci zależy właśnie od przyrody.