Warsztaty sensoryczne z rodzicami

W grupie Misie 20 marca odbyły się warsztaty z rodzicami. Przedszkolaki rano przed śniadaniem zaprojektowały swojego gniotka. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z filmową instrukcją wykonania takiej zabawki. Z różnych produktów sypkich, hydrożelu, pomponów, wody i balonów zostały wyczarowane tak bardzo kochane przez wszystkie dzieci gniotki. Pani Ania Wilczyńska, nasza pedagog przybliżyła rodzicom wszystkie zalety tego typu zabaw. Sensoryczne zabawy są doskonałym sposobem na dostarczanie dzieciom radości w postaci odpowiednich wrażeń dotykowych. Przedszkolaki ćwiczą też małą motorykę a taka zabawka świetnie pomaga w ćwiczeniach związanych z napięciem mięśniowym rąk. Doskonale rozładowuje też wszelkie stresy.

Warsztaty były doskonałym sposobem na to, aby ukazać rodzicom kolejny sposób na to, jak wykorzystywać multimedia w odpowiedzialny sposób i doskonale wpisywały się w ramy Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się – połącz się”.

Olga Jas-Adamczyk