BAL U DYNI

Jak zawsze pod koniec października nasze przedszkole zaczyna przemieniać się w dyniową krainę.  Od początku września nie mogliśmy się doczekać, kiedy odbędzie się jesienny bal u dyni. Aby uczcić to warzywo nasze panie wyprawiły „Bal u dyni”. W rytm naszych ulubionych piosenek tańczyliśmy i bawiliśmy się razem z dyniami. Wykonywaliśmy różne zadania związane z kodowaniem i matematyką.  Układaliśmy po kolei dynie, tworzyliśmy zakodowane obrazy na macie do kodowania. Nie zabrakło nawet naszych ulubionych zajęć plastycznych. Zgadnijcie, co musieliśmy wykleić? Tak, macie racje, oczywiście, że dynię. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały lub wyrecytowały wiersze i piosenki związane z jesienią. Ci z nas, którzy brali udział w konkursie pt.: „Dyniaczek -cudaczek” otrzymali dyplomy i upominki. Na stołówce królowała zupa krem z dyni z pysznym groszkiem ptysiowym.