Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa, którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania działań proekologicznych. Aktywny udział w jego obchodach biorą szkoły, nadleśnictwa i stowarzyszenia ekologiczne, a w całym kraju prowadzona jest akcja sadzenia drzew.

W tym roku nasze przedszkole przyłączyło się do tych obchodów, a w ramach świętowania 13 października 2021 r. dzieci odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa Kielce: p. Michał Zdzymira oraz p. Grzegorz Raczyński – prywatnie tato Kubusia z grupy „Misie”. Panowie przeprowadzili z dziećmi krótką pogadankę na temat drzew i ich wpływu na środowisko, a następnie każda grupa posadziła swoje drzewko na terenie przedszkola.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Kielce za zaangażowanie oraz p. Michalinie Czarneckiej-Bąk za sadzonki drzew.

Ewa Wawrzeńczyk

Brykające tygryski