Dzień strażaka

W maju dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie świętowały dzień strażaka. Zawód strażaka cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym mieszkańców naszej gminy. Przedszkolaki podziwiają pracę strażaków za ich odwagę i chęć niesienia pomocy wszystkim, którzy tego potrzebują. Dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Strawczynie, zostały zapoznane ze sprzętem ratowniczym oraz gaśniczym. Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości taty dziewczynki z naszego przedszkola za co z całego serca dziękujemy. W salach przedszkolaki ćwiczyły w praktyce akcje ratowniczo-gaśnicze. Uczyły się za pomocą naszego małego pomocnika fantoma misia Zdzisia jak należy ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej oraz zostały zapoznane z krokami resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przedszkolaki poznały postępowanie w przypadku zauważenia ognia i ewakuacji. Rozwiązywały zadania matematyczne oraz utrwalały głoski i sylaby poznając wyposażenie strażackie. Dzień strażaka należy do jednych z najbardziej lubianych zajęć w przedszkolu podczas roku szkolnego.