DZIEŃ Z ŻYCIA MRÓWEK

Czy wiecie dzieci kto to jest myrmekolog? Takim pytaniem powitali nas aktorzy w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś ” w Kielcach.  Badacz mrówek, bo o nim mowa podczas trwania spektaklu zapoznawał przedszkolaki z różnymi ciekawostkami przyrodniczymi  z życia mrówek.  Spektakl „My się mamy nie słuchamy”  ukazał dzieciom cały przekrój łąkowej społeczności. Biedronki, muchy, gąsienice, żuki, pająki, ślimaki, motyle i ważki przewijały się podczas wędrówki pary głównych bohaterów  – mrówek. Mając dość nudnych obowiązków Mrówa i jego brat zbuntowali się i opuścili mrowisko w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Szybko okazało się jednak, że w rodzinie tkwi siła. Posiadanie bezpiecznego domu i kogoś na kim zawsze można polegać jest bardzo ważnym elementem życia mrówek. Jak wyjaśnił myrmekolog jedna mrówka potrafi przeżyć samotnie tylko dwa dni. Będąc w kilka mogą przetrwać bardzo długo. A bohaterowie po powrocie do mrowiska z wielką chęcią oddali się swoim obowiązkom.