Europejski Tydzień Sportu „BeActive”.

W tym roku do Europejskiego Tygodnia Sportu dołączyły dwie grupy z naszego przedszkola. Grupa Misie oraz Brykające Tygryski, które swoje zadania wykonywały w piątek 23 września. Zajęcia pt.: „Gimnastyczne smyki” związane z promowaniem zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej upłynęły pod znakiem ćwiczeń gimnastycznych oraz ogólnorozwojowych w formie zabawy. Grupa Misie najmłodsza, zapoznawała się ze sprzętem i przyborami sportowymi. Przedszkolaki wykonywały najprostsze, dostosowane do ich wieku oraz możliwości zadania z woreczkami i obręczami. Ćwiczyły równowagę chodząc po równoważni oraz zapoznały się z pachołkami i określeniem slalom.

Najstarsza grupa Tygryski wykonała rozgrzewkę do rytmicznej muzyki. Dzieci pokonywały tor przeszkód, ćwiczyły równowagę nosząc ciężarki oraz przechodziły pod krzesełkami. Dzieci przed zajęciami rozmawiały o tym kim jest sportowiec i jakie cechy charakteryzują dobrego sportowca.

Olga Jas-Adamczyk