Festyn Rodzinny
Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Pogoda dopisała i 29 maja na terenie Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie odbył się Festyn Rodzinny dla przedszkolaków, ich najbliższych oraz mieszkańców sołectwa Strawczyn. Festyn rodzinny został zorganizowany wspólnie z Radą Sołecką sołectwa Strawczyn. Wszyscy zostali przywitani przez Panią dyrektor Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie Agnieszkę Mulik. Głos zabrali także zaproszeni goście: Pan Karol Picheta – Wójt Gminy Strawczyn, Pani Monika Jabłońska – sołtys sołectwa Strawczyn wraz z Radą Sołecką, Pan Damian Gad – Przewodniczący Rady Gminy Strawczyn, który reprezentował Panią Renatę Janik – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Pani Monika Sideł – Kierownik Referatu Oświaty, Pan Łukasz Woźniak – dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie oraz Pani Marta Picheta z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie, która była koordynatorką całego wydarzenia.
Po powitaniu wszystkich nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Postcard from the United Kingdom” a także wręczono nagrody dzieciom i rodzicom uczestniczącym w Rodzinnej grze terenowej pt.: „Odkrywcy przyrody”. Następnie wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały piosenkę dla mamy i taty. Po wspólnych zabawach z rodzicami przy scenie dzieci miały czas, aby korzystać ze wszystkich atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy festynu. Przedszkolaki pływały w basenie z kulkami, wspinały się na ogromny dmuchany zamek i skakały wysoko na trampolinie. Każde chętne dziecko mogło pomalować buzię specjalnymi kredkami oraz skorzystać z saloniku fryzjerskiego. W kąciku tatuażowym można było zrobić sobie piękne tatuaże z brokatu a kącik balonowy stworzył wiele pięknych kreacji. W przedszkolnej piaskownicy wyrosły piękne palmy oraz leżaki, tworząc piękną plażę, na której odpoczywały dzieci i dorośli. Humor wszystkim dopisywał a pyszności przygotowane na grillu, ciasta, owoce i inne słodkości zapewniły siłę i energię do dalszych zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny. Uczestnicy festynu mogli wylosować słodkości i gadżety, które przekazali nam sponsorzy, rodzice i przyjaciele przedszkola. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strawczyna przygotowali realistyczny pokaz akcji ratowniczej a policjanci z Komendy Miejskiej Policji z Kielc i ze Strawczyna małe miasteczko ruchu drogowego. Pod sceną odbył się także pokaz karate.
Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizacje tego wydarzenia. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć na ręce sponsorów i przyjaciół przedszkola, którzy wsparli nas przy organizacji festynu: studio reklamy „Creografik” – Mateusz Tkaczyk, piekarnia „Angelina” , sklep „u Dziewczyn” Ewelina Gała, Dom weselny „Czarek” Danuta Czarnecka, sklep spożywczy „u Bogusi” Bogusława Nawrot, A/B Strefa Dekoracji Anna Buk, Albud Błaszczyk, Bednarczyk, bawialnia Little Monster Strawczynek Sylwia Picheta, sala zabaw Xtreme kids Kielce, park rozrywki FlyPark, „Eurosklep” Marzena Gaweł, Zyzio – Zakątek pupila – studio psich fryzur., Trasbud Budownictwo -Tomasz Michalski, „Bus-Center”, „Jas-Auto” Bartłomiej Jas, „Irpol” Ireneusz Szustak, Urząd Gminy Strawczyn, Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, „Instal House” Grzegorz i Wioletta Woźniak, Procarte, Geonatura Kielce, firma Defro, Monika Jabłońska – radna powiatu kieleckiego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Renata Janik.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych przedszkolaków, którzy przygotowali ciasta i wypieki: Julia Rowińska, Paulina Włodarz, Karolina Zapała, Angelika Snoch-Lisowska, Magdalena Jaworska, Dominika Rowińska, Kamila Picheta, Krystyna Urbańczyk, Justyna Wójcik, Agnieszka Wawrzeńczyk, Wiktoria Jaworska, Monika Nyga, Małgorzata Sobczyk, Justyna Malicka, Karolina Bojnowska, Magdalena Kasprzyk, Dorota Król, Paulina Kwapisińska, Katarzyna Małkowska, Agnieszka Majos, Monika Siedlarz-Bąk, Wioletta Woźniak, Klaudia Rybiałek, Anna Buk, Justyna Przepióra, Kinga Kotrasińska, Karolina Zmysłowska, Aleksandra Wilczkowska, Agnieszka Dyl, Paulina Miśta, Anna Kęcka, Renata Fornalczyk.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z festynu – link tutaj.




