Konferencja „Dwujęzyczność w przedszkolu”

17 lutego 2023 r. w siedzibie Geonatury Kielce odbyło się podsumowanie projektu Erasmus+ „Second Soul – learning a second language at an early age”, którego realizatorem jest nasze przedszkole.
Patronat nad wydarzeniem objął:

  • Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik,
  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Andrzej Bętkowski,
  • Prezydent Miasta Kielce – Pan Bogdan Wenta,
  • Wójt Gminy Strawczyn – Pan Tadeusz Tkaczyk,
  • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Pan Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Miasta Kielce, Pan Tadeusz Tkaczyk – Wójt Gminy Strawczyn, Pan Stanisław Stępień – Zastępca Wójta Gminy Zagnańsk, Pan Szymon Baumel – Wicedyrektor ŚCDN w Kielcach oraz Pan Mirosław Hejduk – Dyrektor Geonatury Kielce.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli zainteresowani implementacją dwujęzycznych rozwiązań w swoich placówkach, a także wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Zaprezentowane zostały działania podejmowane w projekcie oraz rezultaty wspólnej pracy – przewodniki na temat edukacji dwujęzycznej w przedszkolu.

W drugiej części spotkania wykład pt. „Świętokrzyski Model Dwujęzyczności” wygłosiła Pani Izabela Krzak – Borkowska, Kierownik Pracowni Informacji Pedagogicznej i Języków Obcych Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Natomiast Pan Waldemar Miksa opowiedział o możliwościach wsparcia nauczycieli przez Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, wszystkie rozmowy i każde pytanie.