Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie po raz drugi zorganizowało Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej z okazji Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z racji panujących obostrzeń odbył się on w formie on-line. Swoich przedstawicieli miało w nim także Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie. W konkursie wziął udział m.in. Staś Rysiński– 3 latek z grupy „Brykające Tygryski”, który zaprezentował utwór „Przybyli ułani pod okienko”. Jesteśmy dumni, ponieważ Stasiowi udało się zdobyć wyróżnienie, a jednocześnie okazało się, że był najmłodszym uczestnikiem zorganizowanego konkursu.

1 marca 2021 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której Staś odebrał dyplom oraz nagrodę z rąk Starosty Kieleckiego p. Mirosława Gębskiego, Wójta Gminy Strawczyn p. Tadeusza Tkaczyka oraz Dyrektora SCKiS p. Łukasza Woźniaka.

Stasiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Iwona Grela