Sukces naszych przedszkolaków!

W roku szkolnym 2020-2021 dzieci z grupy Misie dołączyły do projektu prowadzonego na platformie eTwinning pt.: „Patrz uważnie, myśl krytycznie”.

Celem projektu było poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz korzystanie z nowoczesnych narzędzi z TIK.

Dzieci wspólnie malowały olbrzymi plakat, brały udział w wywiadzie dotyczącym znajomości internetu, układały komiks i zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Współpraca ze szkołami i przedszkolami z całej Polski układała się znakomicie a projekt został zauważony i otrzymał Krajową Odznakę Jakości eTwinning.

Poniżej kilka rezultatów z naszego projektu.

Nasz wywiad „Co wiemy o Internecie” możecie zobaczyć tutaj.

Więcej o projektach eTwinning i o Odznace Jakości tutaj.

Pożegnanie przedszkola

W czerwcu w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci, które od nowego roku szkolnego uczęszczać będą do innych placówek. Dzieci z grupy Smerfy i Mądre Sowy pożegnały młodszych kolegów i koleżanki oraz pracowników przedszkola. Przedszkolaki recytowały przepiękne wiersze i śpiewały wzruszające piosenki. Zatańczyły poloneza oraz wykonały utwór taneczny do piosenki Eda Sheeran’a. Łezka w oku kręciła się zarówno dużym jak i małym.

Krótki filmik z tego wydarzenia – filmik.

Dla taty i mamy…

Przedszkolaki wierszykami i piosenkami sprawiły przyjemność swoim rodzicom. Dzieci cały miesiąc uczyły się układów choreograficznych, słów piosenek oraz wierszyków. Efekty ich pracy rodzice mogli oglądać na udostępnionych im filmikach.

Dzień dziecka 2021

Dzień dziecka w naszym przedszkolu w tym roku był bardzo kolorowy i obfitujący w wiele niespodzianek. Dzieci otrzymały smakowitą przekąskę w postaci lodów i czekoladowych batoników. Spędziły dzień aktywnie uczestnicząc w zabawach przygotowanych przez pracowników przedszkola. Były kolorowe tatuaże, malowanie buzi, skręcanie balonów oraz puszczanie ogromnych baniek. Dzieci wybrały się też na spacer dookoła zalewu.

Choć stalowe, ma wielką moc!

Duże, czerwone serce na stałe zagościło przy Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie. Jego wykonawcą jest firma PIMAR Piotr Gołuchowski, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz naszego przedszkola. 

 Serce to symbol miłości, dobroci i wielkoduszności. Każdy może wrzucić do niego plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na cele charytatywne.  Do pojemnika należy wrzucać nakrętki z plastikowych butelek, po sokach w kartonie, kosmetykach, płynach do prania, a także nakrętki ze środków chemicznych i przemysłowych. Jeżeli posiadają tekturowe, plastikowe lub metalowe elementy, należy je wcześniej oczyścić, również zdjąć z nich papierowe etykiety. 

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do wspólnej akcji. Pamiętajmy, że gdy pomagamy innym, pomagamy również sobie. Wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas. 

Dorota Surma

Akcja UNICEF-u „Prezenty bez Pudła”

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie dołączyło do akcji Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF-u pod nazwą „Prezenty bez Pudła.” Poniżej prezentujemy grafiki z akcji i zachęcamy do wsparcia potrzebujących dzieci w postaci podarowania prezentu bez pudła. Na stronie organizatora mogą Państwo wesprzeć potrzebujące dzieci przekazując darowiznę w postaci wpłaty na wybrany przez Państwa prezent: plecak, pojemnik na wodę, wyposażenie dla klasy lub zwykły zestaw z apteczką pierwszej pomocy.

To Wy wybieracie w jaki sposób chcecie wesprzeć potrzebujące dzieci. Dodatkowo w przedszkolu zostaną przeprowadzone zajęcia uwrażliwiające dzieci na tematy pomocy dzieciom i innym ludziom.

W linku poniżej znajdą Państwo opis akcji i instrukcje jak dokonywać wpłat. Filmik tutaj.

Jak dokonywać wpłat? Instrukcja przekazania darowizny w pliku poniżej:

Do wzięcia udziału w akcji zachęca Robert Lewandowski w krótkim filmiku tutaj.

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.

Światowy Dzień Pszczół

Podczas obchodów Światowego Dnia Pszczół nasze przedszkolaki poznały bardzo ważne miejsce jakie pszczoły zajmują w naszym świecie. Dzieci ćwiczyły kompetencje przyrodnicze, matematyczne. Wyrażały siebie budując pszczółki z recyklingu. Poznały budowę kwiatka i sposób w jaki powstają owoce dzięki pomocy pszczół. Rozwijały również umiejętności obsługiwania tablicy interaktywnej.

Dzień Niezapominajki

Obchody Dnia Niezapominajki były jednym z zadań z projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Grupy biorące udział w projekcie tego dnia poszerzały swoje wiadomości dotyczące ochrony przyrody oraz tworzyły piękne karty dla lokalnej społeczności.

Ekologia

Dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie wiedzą dobrze o tym, iż poprzez codzienne aktywności i uczestnictwo w obowiązkach zarówno domowych jak i przedszkolnych mogą utrwalić wiedzę, która dotyczy segregacji śmieci. Ważne jest, aby od najmłodszych lat rozwijać wśród dzieci świadomość ekologiczną. Podczas spacerów oraz wycieczek warto zadbać o rozwój poznawczy dzieci m.in poprzez rozmowę typu:

– W jaki sposób człowiek ingeruje w środowisko?

– Jak możemy dbać o rośliny i zwierzęta?

– Dlaczego warto dbać o środowisko?

– Co to jest ekologia?

– Co by było, gdyby dookoła znajdywały się same śmieci?

Te oraz inne pytania są często kierowane do naszych podopiecznych. Dlatego nauczyciele z naszego przedszkola dbają o przekazywanie i wpajanie wiedzy na temat tego, jak dbać o naszą planetę.  

                                                                                                        Angelika Liwocha

Konkurs piosenki anglojęzycznej „Happy Kids”

W dniu 27 kwietnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Podczas konkursu Jury, w którego skład weszły: p. dyrektor Agnieszka Mulik, p. Mariola Kołomańska, p. Marlena Gołuchowska, p. Ewa Kukulska mogły podziwiać występy solowe naszych przedszkolaków. Usłyszeliśmy piosenki związane z treściami podstawy programowej na pierwszym etapie edukacyjnym. Było bardzo rytmicznie, wesoło. Po występie Jury wybrało się na obrady. Przyznano wspaniałe nagrody za I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Pod uwagę brano walory głosowe, poprawność językową a także dobór repertuaru. Piękna dekoracja i stroje oraz wspaniała atmosfera sprawiły niezwykłe widowisko muzyczne.

Nagrodzone przedszkolaki grupie wiekowej 3-4 latki:

I miejsceAurelia Chlasta

II miejsceJulia Miśkiewicz

III miejsceFranciszek Bojnowski

Nagrodzone przedszkolaki w grupie wiekowej 5-6 latki:

I miejsceAlicja Sękowska, Ksawery Gołuchowski

II miejsceKlaudia Chochulska

III miejsceFranciszek Błachut

Wyróżnienia:

Maja Baran, Oliwia Zdolińska, Franciszek Kukulski

Przypominając, iż nasze przedszkole bierze udział w realizacji innowacji pedagogicznej pt.: „English is fun” , która ma na celu promowanie języka angielskiego wśród najmłodszych mamy nadzieję, że takie konkursy przyniosą owocną i pełną radości motywację do nauki języka obcego. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

Za pomoc w organizacji konkursu serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Woźniakowi dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Organizatorzy: Angelika Liwocha,

Ewa Kukulska,

Agnieszka Szcześniak,

Olga Jas- Adamczyk.