Jasełka

Dzieci z grupy „ Zwinne Wiewiórki” 22 grudnia przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach przy oświetlonej oprawie prezentowali się doskonale, śpiewali kolędy, pastorałki, recytowały teksty w sposób aktorski. Aniołki wykonały układ taneczny z chustami. Na koniec wręczono dla rodziców upominki – pierniczki zdobione własnoręcznie.

Małgorzata Włodarczyk

Tygryski u Mikołaja

Grupa Brykające Tygryski w tym roku Świętego Mikołaja spotkała będąc na warsztatach świątecznych w Oblęgorku. Dzieci przygotowały piękne świąteczne ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Po pracy przedszkolaki wzięły udział w zabawach ze Śnieżynkami. Na koniec Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, w których przygotowanie włączyli się Rodzice naszych Tygrysków.

Z wizytą u Mikołaja

Dzieci z grup Misie, Zwinne Wiewiórki oraz Mądre Sówki w tym roku odwiedziły Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, gdyż to tam zaparkował Święty Mikołaj. Po zapewnieniu, że wszystkie dzieci były grzeczne Mikołaj wręczył długo wyczekiwane prezenty dzieciom.

grupa Misie

Mój Mikołaj – wyniki konkursu.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom za udział w konkursie. Do konkursu napłynęło 12 prac plastycznych z naszego przedszkola, wśród których tylko 9 było zgodnych z regulaminem konkursu.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

W kategorii 3-4 lata:

I miejsce: Agata Knap, grupa Misie

II miejsce: Kaja Ciołak, grupa Smerfy

II miejsce: Filip Knap, grupa Mądre sówki

W kategorii 5-6 lat:

I miejsce; Pola Wodecka z grupy Brykających Tygrysków

II miejsce: Liliana Piotrowska z grupy Brykających Tygrysków

III miejsce: Iga Wawrzeńczyk z grupy Smerfy

Wyróżnienia zdobyli: Jakub Kipirzepa ze Zwinnych wiewiórek, Franciszek Płusa oraz Tymon Sękowski z Brykających Tygrysków.

Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do wirtualnej galerii, aby obejrzeć prace dzieci tutaj.

Pasowanie na przedszkolaka grupy Misie

W pierwszych dnia grudnia najmłodsza grupa z naszego przedszkola „Misie” została oficjalnie pasowana na przedszkolaki. Dzieci przygotowane do występu przez swoje panie: Paulinę Zbroszczyk, Ewelinę Pichetę oraz Olgę Jas-Adamczyk zaprezentowały wierszyki i zatańczyły piosenki. Po krótkim pokazie umiejętności naszych najmłodszych wychowanków Pani Dyrektor Agnieszka Mulik pasowała dzieci na przedszkolaki używając do tego specjalnego ołówka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominek przygotowany przez swoich Rodziców, który został wręczony przez Panią Wicedyrektor Dominikę Wilk.

Olimpiada przedszkolaków

Przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie doskonale wiedzą, że ruch to zdrowie. Kierując się tą zasadą drużyna  „Tygrysków” reprezentowała naszą gminę podczas
II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Wydarzenie to organizowane jest przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Tegoroczny etap powiatowy rozegrał się  25 listopada w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Przedszkolaki próbowały swoich sił podczas konkurencji bieżnych, skocznych oraz zręcznościowych.

Było sportowo, głośno i radośnie choć zawodom towarzyszyły również ogromne emocje oraz duże zaangażowanie podczas wykonywania zadań. Przedszkolaki z pamiątkowymi medalami, w doskonałych humorach powróciły do swojego przedszkola.

Iwona Grela

Wyniku konkursu „Postcard from the United Kingdom”.

W dniu 1 grudnia 2022 r. dokonano oceny prac plastycznych w konkursie pt.: „ Postcard from the United Kingdom”. Na konkurs wpłynęło 15 prac przedszkolaków z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie. Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę następujące kryteria:

– oryginalność,

– pomysłowość,

– kreatywność,

– samodzielność.

W skład komisji konkursowej wchodzili: Agnieszka Mulik – p. dyrektor, Dominika Wilk – p. wicedyrektor, Angelika Liwocha – koordynator konkursu, Mariola Kołomańska – członek.

Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie prac konkursowych przyznano następujące miejsca:

I miejsce : Tymon Kęcki „Misie” lat 3

Liliana Piotrowska „Brykające Tygryski” lat 5

II miejsce: Nikola Gaweł „Smerfy” lat 4

Stanisław Rysiński „Brykające Tygryski” lat 5

III miejsce: Jan Picheta „Zwinne Wiewiórki” lat 4

Franciszek Kukulski „Smerfy” lat 5

Wyróżnienia: Jakub Kipirzepa „Zwinne Wiewiórki” lat 5

Maja Buchcic „Smerfy” lat 5

Iga Wawrzeńczyk „Smerfy” lat 5

Szymon Kukulski „Smerfy” lat 5

Podziękowania: Natan Gruba „Smerfy” lat 5

Maria Kurkowska „Smerfy” lat 5

Nadia Cygan „Smerfy” lat 5

Karol Oleś „Mądre Sowy” lat 4

Tymon Sękowski „Brykające Tygryski” lat 5

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, rozwijanie kreatywności artystycznej w różnych formach, poszerzenie wiadomości na temat technik plastycznych.

mgr Angelika Liwocha

Koncert muzyczny

W listopadzie odbyło się spotkanie przedszkolaków z muzykami z Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Muzycy zaprezentowali koncert kameralny pt.: „Piękna nasza Polska cała”.

Magiczny Dzień Postaci z Bajek

4 listopada „Tygryski” w bajkowych strojach udały się do Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, gdzie wzięły udział w obchodach Dnia Postaci z Bajki.

Zabawy było co niemiara. Czarownica Bambaryca wprowadziła wielki zamęt w bajkach, a zadaniem Tygrysków było sprawić, by wszyscy bohaterowie wrócili do swojej bajki. Aby tak się stało przedszkolaki wykonywały odpowiednie zadania i rozwiązywały zagadki. Nad wszystkim czuwała Myszka Mini i jej pomocnica Pipi Landszturm. Zabawę zakończył bajkowy pokaz mody oraz słodki upominek wręczony przez Dyrektora SCKSiC- pana Łukasza Woźniaka.

Przedszkolaki w doskonałych humorach wróciły do przedszkola i z niecierpliwością czekają na kolejny „bajkowy” dzień.

Iwona Grela