Dzień jabłka

We wrześniu przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły Dzień jabłka. Panie z Brykających tygrysków oraz Mądrych sówek przybliżyły dzieciom ten polski zdrowy owoc. Dzieci dowiedziały się jak nazywamy części jabłek. Przedszkolaki przygotowały i wypiły pyszny sok jabłkowy oraz pyszne szaszłyki owocowe z jabłkami. Kilka zabaw ruchowych i zabaw przy muzyce połączone z degustacją soku i szaszłyków sprawiły, że ten dzień dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Dzień przedszkolaka

Jak co roku w naszym przedszkolu świętujemy Dzień przedszkolaka. Święto upłynęło pod znakiem dobrej zabawy. Panie zadbały o „skoczną muzykę”, taką, którą nasze dzieci lubią najbardziej. Tańce z balonami oraz dyskotekowa kula zmieniły sale w prawdziwe sale balowe. Dzieci z uśmiechem na twarzy wychodziły do domów trzymając w dłoniach słodkie upominki.

Dzień kropki

W tym roku Brykające tygryski i Zwinne wiewiórki obchodziły Dzień kropki. Święto znane jako dzień odkrywania talentów na stałe zagościło w naszym przedszkolu. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne zadania matematyczne, zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Dzieci stworzyły swoje drzewo talentów oraz kodowały na macie do kodowania kropkowe wzory.

Goście w naszym przedszkolu

Dziś mieliśmy przyjemność gościć członków Europejskiego Parlamentu Wiejskiego. Europejski Parlament Wiejski jest to kampania, której celem jest umożliwienie wyrażenia opinii przez mieszkańców wsi w Europie, a także w państwach nie będącymi członkami Unii Europejskiej, oraz promowanie współpracy i aktywności mieszkańców obszarów wiejskich w kooperacji ze społeczeństwem obywatelskim i rządami poszczególnych państw.

Już przed budynkiem przedszkola zabrzmiało głośno „hello” wypowiedziane przez pięcioletniego Stasia, który wraz z Hanią przywitał przybyłych gości tradycyjnym zwyczajem, chlebem i solą. Następnie gości powitał Zastępca Wójta Gminy Strawczyn Karol Picheta, Kierownik Referatu Oświaty, Spraw Obywatelskich i Organizacyjnych Urzędu Gminy Strawczyn Monika Sideł oraz Dyrektor Przedszkola Agnieszka Mulik. Kolejnym punktem programu był krótki występ artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków – dwa tańce i inscenizacja piosenki „Baby Shark”. Oba występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Podczas krótkiej wizyty pokazaliśmy budynek naszego przedszkola i opowiedzieliśmy o wsparciu finansowym z funduszy unijnych, dzięki którym możliwa była jego budowa i wyposażenie w potrzebny sprzęt. Pokazaliśmy również pomieszczenia, do których na co dzień mają dostęp tylko nieliczni, tj. pomieszczenia techniczne, gdzie zamontowane są takie nowoczesne urządzenia jak pompa ciepła, falowniki, rekuperator, itp. Wręczyliśmy również specjalnie przygotowane anglojęzyczne broszurki z informacjami  dotyczącymi otrzymanego wsparcia finansowego z Unii Europejskiej i realizowanych projektów. Odpowiedzieliśmy także na liczne pytania dotyczące funkcjonowania naszej placówki zarówno podczas realizacji projektu unijnego jak i teraz, realizowanych projektów Erasmus+ i nauczania dwujęzycznego.

Zakończenie w grupie Smerfów

Po kilku wspólnych latach zakończyła się wspólna przygoda z naszym przedszkolem dzieci z grupy Smerfy.

Wszystkim Smerfikom życzymy samych sukcesów i wiele radości z odkrywania świata.

Dla mamy i taty…

W maju przedszkolaki przygotowały występy dla mamy i taty. Każda grupa pod okiem pań przygotowała wierszyki, piosenki i tańce dla najważniejszych osób w ich życiu. Dzieci wręczyły wzruszonym rodzicom piękne upominki i złożyły życzenia.

Olimpiada z sukcesami!!!

Dnia 27 maja 2022 roku grupa „Smerfy” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Strawczynie wraz z paniami wybrała się na I Świętokrzyską Olimpiadę Przedszkolaka do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Olimpiada została zorganizowana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Drużyna składała się z 4 dzieci oraz 1 rezerwowego zawodnika w kategoriach chłopcy i dziewczęta. Celem Olimpiady było poznawanie i poszerzanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrażanie i przestrzeganie reguł w zawodach sportowych.

Nasze „Smerfy” spisały się na medal i zajęły 3 miejsce.

Dzieci w składzie: Ksawery Gołuchowski, Franciszek Rysiński, Dawid Szcześniak, Krzysztof Gaj, Jerzy Picheta- Nowak, Gabriela Bąk, Maja Buchcic, Nadia Cygan, Karina Gaj, Julia Drogosz godnie reprezentowały Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie jak i również naszą Gminę Strawczyn.

Więcej informacji tutaj.

Angelika Liwocha