Magiczny dzień postaci z bajek

Misie, Zwinne wiewiórki oraz Brykające tygryski w tym roku wyjątkowo obchodziły dzień postaci z bajek.

2 listopada „Tygryski” i „Misie” w bajkowych strojach udały się do Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, gdzie wzięły udział w obchodach Dnia Postaci z Bajki. 

Zabawy było co niemiara. Czarownica Bambaryca wprowadziła wielki zamęt w bajkach, a zadaniem przedszkolaków było sprawić, by wszyscy bohaterowie wrócili do swojej bajki. Aby tak się stało przedszkolaki wykonywały odpowiednie zadania i rozwiązywały zagadki. Nad wszystkim czuwały bajkowe postacie Myszka Miki oraz Marshal. Zabawę zakończył bajkowy pokaz mody oraz wręczenie dzieciom upominków – pamiątkowych książek z bajkami. Przedszkolaki w doskonałych humorach wróciły do przedszkola i z niecierpliwością czekają na kolejny „bajkowy” dzień. 

Z kolei Zwinne wiewiórki na sali z wielką ochotą przystąpiły do pokonania smoka, aby dostać się do zamku przez długi tunel. Uczestniczyły w teatrze cieni oraz odgadywały jaka bajkowa postać ukryła się za kartkami.

Iwona Grela