SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

Czy lasom potrzebni są myśliwi?

W dniu 27 lutego 2018 roku „Bajkowe Przedszkole” w Strawczynie odwiedził myśliwy z Koła Łowieckiego nr 10 „Jaźwiec” k/Chęcin Pan Dariusz Knap. Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Przedszkolaki mogły poznać dokładnie rolę myśliwego w życiu lasu. Pan myśliwy opowiadał bardzo ciekawie o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz warunkach, w jakich żyją. Mogły dowiedzieć się, w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, aby mogły przetrwać zimę, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów, ale również jak należy się zachować w lesie, gdy spotkamy w nim małe lub chore zwierzęta. Zobaczyły niektóre trofea myśliwskie, m.in.  poroże jelenia, fajki i szable odyńca. Poznały sygnały myśliwskie – mogły same nawet spróbować swoich sił na sygnałówce.   Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie i zaprosiły gościa do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Monika Walas

Beata Sobieraj