SPOTKANIE ZE STOMATOLOŻKĄ

W dniu  23 kwietnia 2018r. w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog Monika Siadul z Ośrodka Zdrowia w Oblęgorku. Zaproszony gość w bardzo przystępnej i ciekawej formie zaprezentował sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę. Na zakończenie spotkania pani stomatolog rozdała wszystkim dzieciom zestawy (szczoteczki do zębów, pasty i kubeczki). Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęci wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i sprawi że wizyta u dentysty nie będzie już straszna.

 Ewa Wawrzeńczyk