Święto Niepodległości 2021

Jak co roku przedszkolaki uroczyście uczciły ważną dla każdego Polaka datę 11 listopada. W środę 10 listopada 2021 r. o godzinie 10.30 w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki pod opieką nauczycieli przygotowały występ upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Nasi wychowankowie przystąpili do recytacji przygotowanych wierszy oraz zaśpiewali pieśni. Dwa tańce przedszkolaków oczarowały zaproszonych gości, którymi byli członkowie „Klubu Seniora” z Oblęgora. Seniorom zaświeciła się łza wzruszenia, gdy dzieci dumnym głosem małego patrioty wyrecytowały wiersz „Katechizm młodego Polaka”. Członkowie Klubu Seniora zaśpiewali dzieciom pieśni patriotyczne. O godzinie 11.11 wszyscy obecni podczas występu wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Przyłączyliśmy się tym samym do akcji #SzkołaDoHymnu. Z wielką powagą oraz uroczyście ubrani uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, aby upamiętnić odzyskanie przez Polskę Niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów.

Zapraszamy do galerii zdjęć: galeria.

Agnieszka Szcześniak

Angelika Liwocha

Olga Jas- Adamczyk