W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

W piątek 21.09.2018r. w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie o godz. 10.00 odbył sie przepiękny „Dzień Indiański”. Nasze przedszkole, a raczej teren wokół niego  zamienił się w wielką, kolorową „Wioskę Indiańską”. Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w pięknych indiańskich strojach przygotowanych wspólnie z rodzicami i każdego witały okrzykiem „Howgh”! (Houk – powitanie Indian). Dzieci poznały życie oraz kulturę Indian – mieszkały w tipi, strzelały z łuku i jak przystało na czerwonoskórych Przedszkolnych Braci bawiły się w rytm indiańskiej muzyki. Był indiański taniec deszczu oraz malowanie twarzy w Barwy dobrej zabawy. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie. Wielka nagrodą dla pań były uśmiechnięte twarze przedszkolaków. Całość spotkania, jak na Indian przystało utrzymaliśmy w harmonii z otaczającym światem, żegnając się w wielkiej przyjaźni.

Angelika Liwocha