WAKACYJNA BAJKA „NA ŻYWO”

Wakacje to czas kiedy kreatywność nauczycieli nie przygasa. Przekonały się o tym przedszkolaki. W pewną upalną środę już od rana w przedszkolu czuć było powiew niespodzianki. Panie co chwilę coś przynosiły i wynosiły z sali łączonej.  A to tajemnicze uszy, balony oraz drzewa. Co chwilę wspominały o niespodziance, jednak wszystkiego mieliśmy się dowiedzieć po śniadaniu. Nic dziwnego, że było zjedzone w ekspresowym tempie. Po śniadaniu  tajemniczą niespodzianką okazało się przedstawienie o „Czerwonym Kapturku”. Była to inscenizacja tworzona na żywo z pomocą dzieci. Wybrali one aktorów do ról oraz wszystkie atrybuty związane z postaciami. Bajkę opowiadali Narratorzy. Podczas przedstawienia dzieci pomagały Czerwonemu Kapturkowi iść przez las, Wilkowi skradać się do domku Babci. Uczyły Babcię jak należy być chorą oraz jak się naprawdę kaszle. Gajowemu pomagały dąć w trąbkę oraz pokazały jak przestraszyć wilka, żeby wypuścił Babcię i Kapturka. Wszystko skończyło się dobrze a Czerwony Kapturek podzielił się z dziećmi tym, co Mama przygotowała mu w koszyczku.