WALENTYNKI -OKAZJA DO ROZMOWY O UCZUCIACH

W tym roku w naszym przedszkolu 14 lutego zrobiło się bardzo czerwono.

Przedszkolaki podczas zajęć dopasowywały w pary bajkowe postacie, tańczyły na czerwonych kartkach tańce wygibasy. Wykonywały prace plastyczne z serduszkami. Udało im się poznać trochę ciekawostek związanych z sercem człowieka i jego funkcją w organizmie.

Jednak 14 lutego – Walentynki to doskonała okazja do rozmowy z przedszkolakami nie tylko o tym jednym uczuciu jakim jest miłość. Strach, radość, złość, gniew, smutek, z takimi uczuciami przedszkolaki zetknęły się w pouczających teatrzykach kukiełkowym oraz teatrzyku cieni. Każdy był doskonałą okazją do rozmowy o odczytywaniu i rozpoznawaniu uczuć innych osób.  Jakie sytuacje sprawiają, że jesteśmy smutni, a jakie sprawiają nam radość? Kiedy odczuwamy złość a kiedy gniew?

Na koniec dnia na przedszkolaki czekała niespodzianka – Walentynkowe kino z przekąską.

Krótki film tutaj.