WARSZTATY Z RODZICAMI – grupa Smerfy

Warsztaty bożonarodzeniowe u „Smerfów”

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Przystrojona choinka i zapach piernika buduje świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera po raz kolejny zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Ich celem było wzmocnienie więzi z rodzicem, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności plastycznej oraz kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej.

18 grudnia w miłej i świątecznej atmosferze rodzice oraz dzieci z grupy ‘Smerfy”zmieniły się w prawdziwych artystów. Przedszkolaki przywitały swych rodziców koncertem kolęd a następnie wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Zadaniem rodziców oraz ich dzieci było wspólne udekorowanie pierników oraz wykonanie świątecznego stroika.Przy dźwiękach kolęd praca szła bardzo szybko a jej efekty były piękne. Rodzice z pomocą dzieci z dekorowali pierniki orazz zapałem wykonywali piękne stroiki wykazując przy tym wiele kreatywności i pomysłowości. Ta wspólna praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, wspaniale spędzony czas i wspólną zabawę.

Iwona Grela