WIOSNA JUŻ PRZYBYŁA, ZIMĘ PRZEGONIŁA …

 

Witając wiosnę,  26  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój. O  godz.  10:00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  nauczycielkami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  Panią  Wiosnę. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Wraz z przedszkolakami obejrzała przedstawienie „Rzepka” przygotowane przez grupę „Mądrych Sówek”. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.  Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  oraz swoimi Nauczycielkami  przemaszerowały  barwnym  pochodem  wokół przedszkola oraz Urzędu Gminy trzymając  w  rękach kolorowe chorągiewki. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Marta Picheta