POZNAJEMY ZAWODY – ŻOŁNIERZ

„Niecodzienny gość ” 

26 lutego przedszkole odwiedził niecodzienny gość.  Wujek naszego przedszkolaka Jerzyka – jest żołnierzem ochotnikiem, służącym w jednostce wojskowej na kieleckiej Bukówce.  

Dzieci dowiedziały się że, żołnierze nie tylko bronią naszej ojczyzny w czasie wojny, ale pomagają w sytuacjach kryzysowych np.: w czasie powodzi, biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka, między innymi karimata i śpiwór. Niemałą atrakcją okazał się wojskowy namiot, gdyż dzieci z ochotą testowały jego wytrzymałość. Miały okazję przymierzyć elementy wojskowego stroju, a następnie przedszkolaki z uwagą wysłuchały wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania. Żołnierz opowiedział dzieciom między innymi o obowiązku słuchania rodziców, gdyż w wojsku trzeba słuchać rozkazów dowódcy. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, dziewczynki również chcą zostać żołnierzami. 

Spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy p. Sławomirowi Nowakowi za dzień pełen wrażeń. 

Ewa Wawrzeńczyk

Iwona Grela