AKCJA MEN RAZEM NA ŚWIĘTA

Święta Bożego Narodzenia to taki szczególny czas w roku, kiedy jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych, dlatego nasze przedszkole przyłączyło się do akcji organizowanej przez MEN „Razem na święta”. Poprzez udział w takich akcjach dzieci uczą się niesienia pomocy innym i rozwijają uczucie empatii. W wyniku zbiórki organizowanej w dniach 14-18 XII 2020r. wsparcie otrzymały następujące instytucje:

– Centrum Obsługi Placówek w Kielcach: zbiórka artykułów kosmetycznych dla młodzieży;

– Stowarzyszenie „Aport” – zwierzęta w potrzebie z Końskich: karma dla zwierząt;

– Diecezjalne Centrum Wolontariatu „Caritas” w Kielcach: skarpety dla bezdomnych;

– Dom Pomocy Społecznej w Piekoszowie: ozdoby choinkowe ręcznie robione przez dzieci.

Ponadto przedszkolaki z grupy „Misie” wręczyły mieszkańcom Strawczyna własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy przyłączyli się do akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Ewa Wawrzeńczyk

Podziękowanie dla przedszkola