Dzień matematyki

Dzień matematyki to doskonały sposób na to, aby pokazać rodzicom naszych przedszkolaków jak w prosty sposób w domu można kształtować umiejętności matematyczne. Do tych zabaw nie potrzeba drogich przedmiotów, wystarczą te, które są dostępne w każdym domu min.: klocki, taśmy malarskie, sznurówki, kawałki włóczki, kartki papieru, z których można wyciąć figury geometryczne. Brykające tygryski oraz zwinne wiewiórki doskonale bawiły się w matematykę. Układały wzory z figur geometrycznych, segregowały oraz klasyfikowały je. Porównywały długości linek, wdrażały się do wykorzystywania maty do kodowania na dywanie, utrwalały znajomość kolorów oraz rytmów. Naturalna zabawa dziecka może być doskonałą okazją do tworzenia podwalin w kształtowaniu pojęć matematycznych. Wystarczy tylko jako dorosły być przewodnikiem i tak kierować zabawą dziecka, aby była ona ciekawa.

Olga Jas-Adamczyk