Spotkanie ze Strażakami

5 października Samorządowe Publiczne Przedszkole w Strawczynie odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Promnika. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka oraz z podstawowym wyposażeniem strażaka ratownika medycznego. Strażacy przekazali cenne informacje dotyczące przebiegu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzanej u małych dzieci. Wszyscy chętni mogli założyć hełm strażacki. Przedszkolaki poznały cel stosowania deski ortopedycznej czyli popularnie nazwanych noszy. Dzieci sprawdziły czy strój strażaka jest wygodny i czy kołnierz ortopedyczny jest naprawdę sztywny. Okazało się, że nasze przedszkolaki posiadają dużą wiedzę na temat ratowania życia ludzi.